סיפורים

הזמן של אנני

תקציר הספר 

לאחר מספר לא קטן של נסיונות להוציא לאור את ספרי, ולא הצלחתי מפאת העלויות הגבוהות, והדחיה מפאתְחוק הסופרים, החלטתי שאפרסם אותו באתר המילים, להנאתכם, לאחר תגובות נלהבות של רבים שקראו אותו... אשמח לתגובתכם...


״הזמן של אנני״ הוא סיפור פנטסטי המספר על יחסים בין סבא, היוצא לחופשה קצרה מעבודתו כמהנדס בכיר בחברת הייטק, לנכדתו הקטנה אנני בת החמש.

 הסב והנכדה מערימים על בני המשפחה ויוצאים להרפתקה בדיונית בזמן ובמקום. הסב, אשר אמור לשמור על נכדתו כפי שמצופה ממנו, ולהתנהג לפי הכללים של מבוגר וילד, מבצע יחד איתה הרפתקה.

  הסב מוצא קופסה שחורה בחוף הים ויחד עם נכדתו מנסה לפצח את יכולותיה המיוחדים של הקופסה.

 בין הקופסה השחורה, שהיא מחשב על בעל אינטליגנציה מופלאה, הסב והנכדה נרקמים יחסים של מחויבות המבוססים על פילוסופיה גבוהה אודות ערכים חשובים בחיים ועל החיים עצמם. דמויות בדיוניות משוחחות עם הסב ונכדתו ומעבירות אותם חוויה וירטואלית ופנטסטית.  הדמות הראשית – אלרנון - בוחרת באנני להוביל את העולם למקום ולערכים טובים יותר. הספר מסתיים בציטוט מספר ישעיהו על חזון השלום באחרית הימים.

הטקסט זורם, כתוב בשפה עדכנית, ולעיתים מדוברת, תוך קריצה ביקורתית לעולם המבוגרים, בשל הערכים המזויפים שהפכו להיות חלק מאורח חיינו. 

אני משמש כיו״ר אגודת המאיירים הישראלית ואי לכך הספר יכלול איורים קטנים בשחור לבן לפני כל ראש פרק, כרמז לתוכנו.


תגובות