פוסטים

טוב רע או אמונה?

"כל קיץ קורה דבר מה"  האומנם??..?
הקיץ כבר תיכף נגמר ונשאלת השאלה מה קורה בכל קיץ
הקיץ השנה היה שונה . אולי קץ לאשליות . קץ לנסיון להיות אופטימיים למרות מה שקורה או אולי חיבור לעולם רוחני ונסיון להאמין שיש חיבור לאדם שמת . חיבור לנשמה שאתה מרגיש שהיא עדיין איתך.
 
מחשבה חיובית. להסתכל על החיים ולקבל מהם מה שרוצים. כל השיברון לב מאהבות קודמות המיאוס בשיגרה והגשמת חלומות קטנים גדולים- כל אלו עברו ותמו והתמלאו בחלל של אדם קרוב שהאמנת שתמיד ישאר איתך ולפתע הלך לבלי חזור. לא עוד פרידה מאהוב שנמצא רחוק. לא עוד ריב עם אחות הפעם זו פרידה סופית מהפיזיות ומילוי של המצברים באמונה רוחנית בנסיון לזכור את הזכרונות החדים שלא עוזבים. את הרגעים הקטנים והגדולים את השניות שעברו ולא חשבת שתחשוב עליהם ותנסה לצלם בדמיון.
 
הקיץ הזה חברה טובה הלכה. הלכה למקום אחר לתמיד. חברה שלעולם לא הייתי מדמיינת שתקום ותלך בסערה . בלי  להיפרד.  בלי לרמוז שזה נגמר.
ומה נותר בשלב כזה? היכן המקום של האופטימיות? המקום של הבנייה העצמית? של מה שאני בעצמי לימדתי אותה? על הכוח של החשיבה? על הכוח של לראות בעינייך את מה שנמצא בחלום בליבך? עד כמה באמת יש השפעה של כל אלו על דברים  חיצוניים כ"כ גדולים שמה שנותר זה רק לעצום את העיניים לנשום עמוק ולהאמין שהאדם נמצא בכל חלק מחייך גם אם
כרגע אתה לא רואה אותו ולא מרגיש אותו?
 
הכל  טוב ויפה בתאוריות או שאולי גם פה התאוריות יכולות להשפיע על הכאב לב שלעולם לא יוכל למצוא נחמה?  המחשבות החיוביות האמונה בחלומות גם פה תמשוך חזרה אל שטף החיים או שאולי  התעורר משהו חדש ששבר אמונה קודמת לה?

תגובות