אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 168 יוצרים
חיפוש
זכר
עו"ד וסופר. שני ספרים שלו שיצאו לאור: "נקמה" (הוצאת בר - תמוז) - רומן מלחמה על רקע מאבק המחתרת העברית בארץ ישראל בבריטים ובערבים והמאמץ המדיני להקמת מדינת ישראל. "מסע במרחבי הזמן" (הוצאת אורעם) - מדע בדיוני. כמו כן, יצאו לאור על במות שונות ("מעריב", "מעריב לנוער", "הארץ שלנו", "קוסמוס - המבחר של אסימוב" ועתוני סטודנטים שונים) כמה עשרות סיפורים קצרים שלו, מהם מדע בדיוני, פנטזיה ועוד.
תאריך כניסה אחרון:
28/03/2018 08:11:24

נושא: כתב ניטשה.

 
העלתה לדיון:
נורית ליברמן.

 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
יום הולדת - עמירם פאל סיפורים (2/4/2012-08:48) 305 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירה

יום הולדת / עמירם פאל

 

דודי ליבר חגג את יום הולדתו ה-94 בהעלאת דרגה אחת נוספת בהליכון שלו. הוא לא רצה אמנם להיות עייף מדי, למתוח שריר או גיד באיזשהו איבר. הוא ידע שצפוי לו עדיין ערב ארוך עם משפחתו, שתבוא לחגוג עימו את יום הולדתו. הנין הקטן, בנצי ירצה מן הסתם, כרגיל, טיפול מיוחד. טיפול שכזה יצריך ללא שום ספק גם מאמץ פיזי לא קטן. אבל מה לא יעשה סבא רבא, למען צאצאו, בכדי לשעשע אותו?

 

לרגע קצרצר אחד שבה מחשבתו לאשתו רחל ז"ל, שלא זכתה למהפך של "קו פרשת המים". היא הייתה כל כך קרובה. אם רק הייתה מחזיקה מעמד עוד שנה אחת או שתיים.... אבל לא! הוא ידע שאסור לו לשקוע בהלך מחשבה זה בשום פנים ואופן. אין בכך כמובן שום תועלת וזה רק יגרום לו שוב לנדודי שינה, עליית הסוכר ושאר התופעות המוכרות. הוא פתח את ערוץ החדשות בטלביזיה, ראה שאכן מדובר בתוכנית הפוליטית ולא באיזה חדשות קלילות, שאותן אהבה כל כך רחל... שוב פעם! לא!

 

הוא הפעיל את ההליכון בקצב החדש. מאז המהפך של "קו פרשת המים" הוא שינה כך את הקצב כל חודש, מידי ה-24 לחודש, בדרגה אחת, בהדרגה.

 

ליבר ידע שהוא יכול לעשות את השינוי הזה גם מהר יותר. אולי אפילו להאריך במקביל את משך זמן ההפעלה. אבל הוא לא רצה להגזים בשום פנים ואופן. גם עכשיו, הלב עלול לבגוד בו פתאום אם ישנה את הדברים מהר מדי. אחרי הכול, זה קרה גם לאנשים צעירים ממנו בהרבה.

 

אתה לא צריך להיות דווקא בן 94 בכדי לקבל התקף לב ולמות פתאום, כשאתה רץ במהירות כל כך גבוהה. וזה יהיה מאוד מאכזב, כשכל חייך עדיין לפניך. ועל אחת כמה וכמה ביום הולדתך. הברכה המסורתית ליום ההולדת הרי התחלפה. היום יאחלו לו "עד 120 עשרות אלפי שנה", ויתכוונו בדיוק לכך.

חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  פתח תגובות לשנות דברים מהר מדי / גלי צבי-ויס 3/4/2012 [ מס' תגובות : 2]
    תודה גלי - ...120 עשרות אלפי... אבל מה זה מליון שנים פחות או יותר ביני ובינך / עמירם פאל 3/4/2012
    אכן, למה להתעסק בקטנות? / גלי צבי-ויס 3/4/2012
  פתח תגובות קו פרשת המיים / תו רוֹן 3/4/2012 [ מס' תגובות : 1]
    תודה רבה לך תו - תמיד אני נהנה לקרוא את תגובותיך. אתה גם מפרשן אותי בדרכים שאפילו אני לא חשבתי עליהן. תודה שוב! / עמירם פאל 3/4/2012
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית