סיפורים

טור 2 - בחירות

הערב יורד ובעודי חושב על מה לכתוב השבוע, צפיתי באמא טבע מקבלת מחזור. בלי הודעה מוקדמת היא הפתיעה אותי - ברקים, רעמים. הלו מה קרה ? זה שאת במחזור כולם צריכים לשמוע אותך ? כמה כעס באישה אחת ? ובמחזור כמו במחזור אחרי הסערה בא השקט ואיתו גם מצבי הרוח ואני שרגיל למות מחום פתאום נזכרתי שיש כזה דבר שנקרא גשם.
הוא לא ביקר כאן כבר הרבה זמן. פייר התגעגעתי.
אז לאחר שאמאל'ה נרגעה לקחה כדור ונפלה לתוך שינה עמוקה ואחרי שבטלוויזיה לא מפסיקים לפמפם את המילה בחירות התחלתי לחשוב על המילה הזאת בכובד ראש, ואני לא מדבר איתכם על  הבחירות הכבדות והמשעממות לראשות הממשלה (כי בואו נהייה כנים כמו שתשימו את ברצלונה נגד קריית שמונה עם כל הסימפטייה לקריית שמונה ויש סימפטייה התוצאה הסופית ידועה מראש), אלא הבחירות שמעצבות כל אחד ואחת מאיתנו.
איך אתה ואיך את יודעים מה אתם אוהבים ? ישבתם פעם לבדוק האם אתם באמת אוהבים משהו מבחירה שלכם או כי תכתיבי החברה כופים זאת על כולנו ?
הרי בין אם נודה בזה ובין אם לא אין בנו יותר תמימות, נעלמה לנו כל הנאיביות, כי מהרגע שלכל תינוק עוד לפני שבכה את הבכי הראשון שלו פותחים דף בפייסבוק, מעלים את צילומי האולטראסאונד שלו ומקבלים מיליון לייקים בדקה וגם דואגים לצייץ כל רגע בטוויטר את מניין הימים בו הפעוט מוחזק בשבי הרחם אפשר להבין שהמצב ק-ט-ס-ט-ר-ו-פ-ה.
אז נכון כולנו חיים במחשבה שאנחנו מתקדמים משניה לשניה אם יש לנו סמארטפון, אבל מה שווה שיש לי טלפון חכם אם הוא הופך אותי ליותר ויותר טיפש ?
לא יותר קל לחיות פשוט בעולם בלי שטויות, בלי עקבות, בלי לדבר פייס טו פייסבוק ?מי התחיל את כל המהפכה הלא רצויה הזאת ולאיזה כתובת ניתן לרשום מכתב תלונה כי האמת שככל שהתקדמנו איבדנו את עצמנו יותר ויותר ומי שלא רואה זאת מתכחש לעצמו ולסביבתו.
קורט קוביין אמר פעם משפט מאוד חכם ומאוד נכון " אני מעדיף להיות שנוא על מי שאני מאשר אהוב על מי שאני לא" . זאת אמת. זאת מציאות מוחשית וכך בנוי לו העולם אין מה לעשות לא כולם יאהבו אותנו אבל הסוד הוא להישאר נאמן לעצמך כי לכולנו יש צבע אהוב, כולנו כדור גלידה בטעם אחר - אני באופן אישי עוגיות ושוקולד צ'ייפס, לכולנו טעם אחר אותו אנו מחפשים בבני/בנות הזוג שלנו, כולנו שונים, כולנו ייחודיים אבל הכי חשוב כולנו אנחנו ולא אף אחד אחר אז לפני שכולנו נהפוך לכת זומבים אני אשאיר אתכם עם הציטוט הבא שגם הוא שייך לקורט קוביין והוא נורת אזהרה לכולנו : "לרצות להיות מישהו אחר זה בזבוז של האדם שאתה".

תגובות