אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 202 יוצרים
חיפוש
זכר
עו"ד וסופר. שני ספרים שלו שיצאו לאור: "נקמה" (הוצאת בר - תמוז) - רומן מלחמה על רקע מאבק המחתרת העברית בארץ ישראל בבריטים ובערבים והמאמץ המדיני להקמת מדינת ישראל. "מסע במרחבי הזמן" (הוצאת אורעם) - מדע בדיוני. כמו כן, יצאו לאור על במות שונות ("מעריב", "מעריב לנוער", "הארץ שלנו", "קוסמוס - המבחר של אסימוב" ועתוני סטודנטים שונים) כמה עשרות סיפורים קצרים שלו, מהם מדע בדיוני, פנטזיה ועוד.
תאריך כניסה אחרון:
28/03/2018 08:11:24

נושא: כתב ניטשה.

 
העלתה לדיון:
נורית ליברמן.

 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
קשר במטפחת - עמירם פאל סיפורים (15/8/2010-09:27) 294 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירה

קשר במטפחת / עמירם פאל

 

סוזנה ובריגיטה היו חברות טובות, הכי טובות, עוד מילדותן בדנמרק. יחדיו הן עלו כבחורות צעירות ארצה, פחות או יותר באותו זמן מצאה כל אחת מהן את בעלה ולמרבה הצער, בערך באותה שנה הן אף התגרשו, כל אחת מבעלה, זמן קצר אחרי הולדת הבן אצל סוזנה והבת אצל בריגיטה. חברות טובות במלוא מובן המילה.

 

היה זה מעשה שטן איפה, שדווקא את יום ההולדת של בריגיטה, סוזנה שכחה, ולא בפעם הראשונה, או אפילו השניה. סוזנה לא ידעה את נפשה מרוב צער בכל פעם שהדבר אירע, אבל זה קרה וקרה שוב והיא פשוט לא יכלה להסתכל בפני חברתה בכל פעם שכזו.

 

את יום הולדתו של חיים למשל, אי אפשר היה לשכוח – הוא נולד בדיוק ביום החלטת עצרת האומות המאוחדות על הקמת המדינה – בכ"ט בנובמבר. יום הולדתו של יואב היה אולי קצת קשה יותר לזכרון, אבל היא מצאה שהכרזת בלפור ניתנה בשני בנובמבר ומכאן ואילך לא יכלה לשכוח גם את יום הולדתו של יואב, למחרת הכרזת בלפור.

 

כך הצליחה סוזנה לזכור את יום הולדתו של כל אחד מחבריה וקרוביה, תמיד היה לה סימן כלשהוא, קשר במטפחת, שהזכיר לה. מעולם לא פיספסה.

 

רק את יום ההולדת החשוב כמעט מכולם, זה של בריגיטה, היא שבה ושכחה. רק אליו היא לא הצליחה להצמיד איזשהוא קשר וזה הציק לה והעיק עליה בצורה ממשית ביותר.

 

יום הולדתה הארבעים של בריגיטה היה הקש ששבר את גב הגמל אצל שתיהן כנראה. סוזנה שכחה אותו.

 

בסופו של אותו יום, בדיוק בחצות, כשבריגיטה הבינה שהדבר קרה שוב, לבטח, בלי שום מקום לספק, סוזנה קיבלה את שיחת הטלפון הקצרה ביותר שהיתה לה אי פעם מחברתה הטובה – "אני לא מדברת איתך יותר!" וזהו, ניתוק.
 

כל נסיונותיה של סוזנה אחרי כן, עלו בתוהו. עד השעה שתיים בערך היא שבה והתקשרה, אך בריגיטה לא ענתה. בשלב מסויים, בעיניים דומעות ממש,  ניסתה סוזנה להתקשר מהטלפון של יואב במקום מזה שלה, בכדי שבריגיטה לא תראה בשיחה המזוהה, שזו היא המתקשרת, אבל בריגיטה הכירה כנראה את המספר, או הבינה שרק סוזנה תתקשר אליה בשעה כזו ולא ענתה.

 

בלב מורתח נרדמה סוזנה אותו לילה, בשתיים אחר חצות, לא לפני שקיללה את עצמה בדבקות, על טיפשותה, שעלתה לה אולי ביחסיה עם חברתה הטובה ביותר ולא לפני, שלראשונה בחייה, למרות שמעולם לא היתה דתיה ומעולם לא האמינה באלהים, היא התפללה וביקשה – אנא, תעזור לי לזכור את היום הזה בפעם הבאה! אנא אלהים, או מי שלא יהיה, אני לא רוצה לאבד את בריגיטה, תן לי לזכור להבא את היום הזה!

 

היא לא האמינה באלהים ולכן לא היה זה הוא שחש לעזרתה, אלא דווקא יריבו, כעבור שנה אחת בדיוק. יום הולדתה הארבעים של בריגיטה היה באחד עשר בספטמבר 2000.

 

סוף

 

חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  פתח תגובות יום מגדלי התאומים / גלי צבי-ויס 15/8/2010 [ מס' תגובות : 2]
    כל קשר מקרי בהחלט... / עמירם פאל 15/8/2010
    ברור בהחלט. נהניתי מן הקריאה. / גלי צבי-ויס 15/8/2010
  פתח תגובות קשר המטפחת, ואיזה קשר קיבלה... באמת יום בלתי נשכח / אילנה קוסטיקה 20/8/2010 [ מס' תגובות : 2]
    היי אילנה, אני תמיד שמח לשמוע ממך. תודה! / עמירם פאל 22/8/2010
    בשמחה :) גם אני / אילנה קוסטיקה 22/8/2010
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית