אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 139 יוצרים
חיפוש
זכר
עו"ד וסופר. שני ספרים שלו שיצאו לאור: "נקמה" (הוצאת בר - תמוז) - רומן מלחמה על רקע מאבק המחתרת העברית בארץ ישראל בבריטים ובערבים והמאמץ המדיני להקמת מדינת ישראל. "מסע במרחבי הזמן" (הוצאת אורעם) - מדע בדיוני. כמו כן, יצאו לאור על במות שונות ("מעריב", "מעריב לנוער", "הארץ שלנו", "קוסמוס - המבחר של אסימוב" ועתוני סטודנטים שונים) כמה עשרות סיפורים קצרים שלו, מהם מדע בדיוני, פנטזיה ועוד.
תאריך כניסה אחרון:
28/03/2018 08:11:24

נושא: כתב ניטשה.

 
העלתה לדיון:
נורית ליברמן.

 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
דו"ח אל החלל 3 – בני אדם - עמירם פאל סיפורים (14/3/2007-18:23) 549 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירה
אילו הצלחנו לתפוש עוד אחד מהדו"חות שבני החלל החיצון, הצופים בנו, שולחים לאדוניהם אי שם במרכז הגלקסיה, הוא יכול היה להיראות גם כך:

מזה זמן רב שאיננו מצליחים לפענח את אחד המושגים הנפוצים ביותר על כדור הארץ : "בני אדם". חשבנו לשתף את מיליארדי קוראינו בתעלומה, בתקווה שיימצא המוח הגדול שיפתור אותה. לקוראינו הותיקים זכורים, מן הסתם, מאמצינו העקרים בעבר, לפענח מושג זה.

מה שבילבל אותנו זמן כה רב ומבלבל עד היום, הינו הזהות בעצם, למושג הדומה הקיים גם אצלנו ברחבי הגלקסיה. צר לנו להודיע, כי הניחוש הטוב ביותר שאליו הגענו עד כה, הינו ששוכני כדור הארץ מכנים את עצמם, "בני אדם". כן אין זו טעות, הם קוראים כך לעצמם ולא לשום דבר אחר.

למרות כל מאמצינו להפריך את התיזה הזו עד כה, אנו פשוט איננו מעלים על דעתנו שום אפשרות אחרת לפרשנות המושג הזה. יהיה הדבר מופרך בעיני הקוראים, ככל שיהיה, באופן מקרי ביותר כנראה, שוכני כדור הארץ החליטו, שהם בניו של "אדם".

אנו משוכנעים כמובן, שכל קשר בין מילה זו, על כדור הארץ, למילה הזהה המקובלת אצלנו, הינו מקרי בהחלט. אך כרגע, זהו המצב, או נכון יותר זוהי התיאוריה היחידה שבידינו. תושבי כדור הארץ קוראים לעצמם "בני אדם".

המושג, המהווה אצלנו ביטוי לקללה שאין חריפה ממנה. המושג, המסמל גנב וטיפש, שאין טיפש ממנו. המושג, המסמל יצור, שברוב שפלותו גזל מצאצאיו לדורותיהם, עד האחרון שבהם, את האושר הסופי והמוחלט, שניתן לו במתנה. המושג הזה – "אדם", הפך כאן לשמו של אבי אבות הגזע האנושי כולו.

איננו מסוגלים להניח ולקבל כמובן, שמושג זה הגיע מאיתנו, אל שוכני כדור הארץ. ממש ברגעים אלה מתנהל מחקר נמרץ ביותר, המבקש להוכיח, כי הדבר לא יתכן. בלתי אפשרי שבדרך קסמים כלשהי המושג הזה חילחל אליהם והפך אצלם את משמעותו. ואין שום סיכוי שבעולם שזה קרה בדרך מעוותת עד כדי כך, שהם יחשיבו את עצמם, לבניו של "אדם".

עד כמה שיהיה דבר זה חסר כל סבירות הגיונית, אנו חייבים להניח, שזה קרה בדרך מקרה בלבד. שוכני כדור הארץ יצרו, בצירוף מקרים מדהים ביותר, מושג זהה לחלוטין לשלנו, רק הפוך כנראה במשמעותו ממה שמקובל אצלנו.

זה כאמור, ההסבר היחידי שיש בידינו כיום. המחשבים שלנו מעבדים בזה הרגע את כל הנתונים. אנו מתכוונים להגיש לכם בקרוב את המספר המסמל את הסיכוי, שדבר זה אכן אירע באופן מיקרי בלבד כאמור. דו"ח השלמה יופץ מיד עם גמר העיבוד המספרי הזה ואנו מקווים גם לספק הסברים נוספים בצידו.

אנו מצידנו מזמינים כמובן כל אחד מקוראינו, לנסות ולפתור את התעלומה המדהימה הזו ולהציע לנו את פתרונו שלו. נשמח לשמוע מכל אחד ואחד מכם, שיעלה במוחו הסבר הגיוני אחר כלשהוא.

"וישלחהו ה' מגן עדן..." (בראשית, ג', 23).

ס ו ף

חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  ללא תגובות עמירם: מדהימה הפנטסיה ואירונית. / אילנה קוסטיקה 14/3/2007
  פתח תגובות במרחק אלפי שנות אור, מאז ימי המפץ הגדול, אתה מחזיר אותנו לימי בראשית ולשאלה הגדולה - מי הוא אדם? / תמנע קורץ 14/3/2007 [ מס' תגובות : 2]
    / עמירם פאל 16/3/2007
    עמירם יקירי, תודה על ההתעניינות, כבר אין לי יותר תירוצים / תמנע קורץ 16/3/2007
  ללא תגובות וישלחהו ה' מגן העדן / חנה הילמן 14/3/2007
  ללא תגובות יפה מאוד / 14/3/2007
  ללא תגובות סדרת הדו"חות מהחלל.. / נאדין 15/3/2007
  ללא תגובות דווקה אהבתי את האנטי תזה בסיפור / [ 15/3/2007
  ללא תגובות מרתק!אהבתי מאוד. / מאיר אש 15/3/2007
  ללא תגובות ללכת רחוק / גלי צבי-ויס 20/3/2007
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית