אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 189 יוצרים
חיפוש
זכר
עו"ד וסופר. שני ספרים שלו שיצאו לאור: "נקמה" (הוצאת בר - תמוז) - רומן מלחמה על רקע מאבק המחתרת העברית בארץ ישראל בבריטים ובערבים והמאמץ המדיני להקמת מדינת ישראל. "מסע במרחבי הזמן" (הוצאת אורעם) - מדע בדיוני. כמו כן, יצאו לאור על במות שונות ("מעריב", "מעריב לנוער", "הארץ שלנו", "קוסמוס - המבחר של אסימוב" ועתוני סטודנטים שונים) כמה עשרות סיפורים קצרים שלו, מהם מדע בדיוני, פנטזיה ועוד.
תאריך כניסה אחרון:
28/03/2018 08:11:24

נושא: כתב ניטשה.

 
העלתה לדיון:
נורית ליברמן.

 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
דו"ח אל החלל 2 - שלום - עמירם פאל סיפורים (16/2/2007-22:07) 559 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירה
דו"ח אל החלל 2 – שלום /
עמירם פאל

 

אילו הצלחנו לתפוש עוד אחד מהדו"חות שבני החלל החיצון, הצופים בנו, שולחים לאדוניהם, אי שם במרכז הגלקסיה, הוא יכול היה להיראות גם כך:

אחד המושגים הנפוצים ביותר ועם זאת גם הבלתי מובנים ביותר, בהם נתקלנו על כדור הארץ, היה המושג "שלום". בני האדם מרבים לדבר על שלום. הם מזכירים אותו בנאומיהם ובשפת החולין שלהם, בשיחות רציניות בין מדינות ובעת פגישה או פרידה בין אינדיבידואלים. אבל למרות שמדובר במושג כה חשוב כנראה ולמרות מאמצינו לא הצלחנו להבין את המושג הזה בשיטות מקובלות.

 לאחר מחשבה עמוקה נקטנו לפיכך בשיטה חדשה, שלא השתמשנו בה עד כה. החלטנו, שלצורך הבנת המושג, עלינו לנסות לבודדו מכל "רעש רקע" מפריע. והבידוד עליו חשבנו נעשה, ראשית כל, לגבי איזור גיאוגרפי ספציפי אחד על כדור הארץ. הכוונה כאן היתה, למנוע מהקורה בשאר האזורים לבלבל אותנו.

אחד האזורים הגיאוגרפיים הספציפיים בהם מדברים לעיתים קרובות בנושא השלום הינו אזור הקרוי בפי בני האדם "המזרח התיכון". פנינו לאזור זה בלבד, הזנחנו עיסוק בכל איזור אחר ובחנו לעומק את נושא ה"שלום" במזרח התיכון.

מהר מאד הסתבר לנו, שבדרך מקרה בחרנו אכן באזור הנכון. זהו האזור בו אירע, במקרה כאמור, בדיוק בשנים האחרונות, האירוע הקרוי בפי בני האדם בשם "שלום". כתוצאה ממקרה ממוזל זה הצלחנו להבין את המושג שלום על כדור הארץ. אנו גאים להעביר את תוצאת מחקרנו זה לכל קוראינו ברחבי הגלקסיה.  

"שלום" אצל בני האדם על כדור הארץ, הינו אחד השלבים המתקדמים ביותר לפני המלחמה. על כדור הארץ קיים טקס מסובך מאד ומורכב מאד, שעדיין לא הבנו את כל פרטיו והוא קרוי בפי בני האדם "מלחמה". שלב קודם והכרחי לפני טקס זה נקרא בפיהם בשם "שלום". מסתבר, שלפי הטקס הזה, רק אם השגת קודם את השלום, אתה רשאי להגיע לשלב הבא הנקרא מלחמה. ולמלחמה מנסים כל בני האדם להגיע. זוהי ככל הנראה פסגת שאיפותיהם. והם מנסים לפיכך, בכל האמצעים שברשותם, להשיג את השלום, בכדי להתקדם הלאה, למלחמה.

מסתבר, שלעיתים קרובות, להיטותם להגיע לטקס הסופי הקרוי מלחמה, הינה כה גבוהה, עד כי ברוב חפזונם הם מדלגים על השלב הראשוני. הם נכנסים למלחמה עוד לפני השגת השלום. זה דבר שאינו מקובל כמובן. רק מעטים מהם, חריגים, נוקטים בו בדרך כלל. הרוב המכריע הינו מאד מסורתי והוא פועל להשגת השלום ראשית לכל, ורק אחר כך פותח במלחמה.

במזרח התיכון מסתבר, קיים עם אחד, עם קטן מאד אמנם, שהינו שואף קרבות עד כדי כך, שהוא מוכן לעשות הכל בעצם, בכדי לפתוח במלחמה. המעניין הוא, שעם זה הינו כנראה, בכל זאת, בעל תחושת מסורת עמוקה והוא מוכן להקריב הרבה מאד בכדי לעבור את כל השלבים הטקסיים שלפני המלחמה. הוא משתדל בכל מאודו להיכנס למלחמה רק אחרי השגת השלום. עם זה, היה מוכן לוותר על שטחים עצומים יחסית, מתוך המעטים שהיו ברשותו, רק בכדי שישיג את השלב הראשון, ההכרחי לפני מלחמה, את השלום.

לפני זמן קצר ביותר, הוא ויתר על חלקים גדולים מהאדמה שברשותו והכל בכדי להשיג את משאת נפשו, את השלום. ואכן, מהר מאד אחר כך פרצה המלחמה המיוחלת. למרבה הצער, אנו הגענו להשקיף על המתרחש רק אחרי שנגמרה המלחמה הזו. אבל אל דאגה. מסתבר שצמאונו של עם זה למלחמה כהילכתה, לא בא על סיפוקו בקלות. הם כבר החלו במאמצים חדשים להשיג שלום לקראת המלחמה הבאה. הם כבר מדברים נמרצות וברצינות על ויתורים נוספים, על עוד ועוד שטחים ובלבד שיוכלו להשיג את השלום המיוחל ההכרחי, שלפני המלחמה החדשה. ואנו כמובן, צופים כעת ומצפים לשלבים הבאים הללו, השלום והמלחמה שתבוא בעקבותיו. כעת נוכל לבחון את הטקס כהלכתו. דו"ח על המלחמה לכשתפרוץ, יישלח אליכם כמובן, במהרה. 

 

ס ו ף

 

חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  ללא תגובות חד כתער / גלי צבי-ויס 17/2/2007
  ללא תגובות הדוח"ות שלך מרתקים. / נאדין 17/2/2007
  ללא תגובות דו"ח על מצב עגום מאוד . יפה מאוד . / 17/2/2007
  ללא תגובות דו"ח השלום / חנה הילמן 18/2/2007
  ללא תגובות בחירה מעניינת, אהבתי את הציניות הקולחת / אישה 18/2/2007
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית