אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 132 יוצרים
חיפוש
זכר
עו"ד וסופר. שני ספרים שלו שיצאו לאור: "נקמה" (הוצאת בר - תמוז) - רומן מלחמה על רקע מאבק המחתרת העברית בארץ ישראל בבריטים ובערבים והמאמץ המדיני להקמת מדינת ישראל. "מסע במרחבי הזמן" (הוצאת אורעם) - מדע בדיוני. כמו כן, יצאו לאור על במות שונות ("מעריב", "מעריב לנוער", "הארץ שלנו", "קוסמוס - המבחר של אסימוב" ועתוני סטודנטים שונים) כמה עשרות סיפורים קצרים שלו, מהם מדע בדיוני, פנטזיה ועוד.
תאריך כניסה אחרון:
28/03/2018 08:11:24

נושא: כתב ניטשה.

 
העלתה לדיון:
נורית ליברמן.

 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
חמישה מליון נוספים - עמירם פאל סיפורים (15/12/2006-00:26) 586 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירה

חמישה מליון נוספים / עמירם פאל

 

 

עדן ידעה, עוד כשהגתה בפעם הראשונה את רעיון מכונת הזמן, מה יהיה יעד מסעה הראשון. אם אי פעם תצליח להגשים את החזון היא לא תיסע לעתיד, אלא לעבר. ולנקודה ספציפית ביותר באותו עבר. היא תיסע אל הנקודה הקריטית, ששינתה את גורלו של העם היהודי, אל שנת 1918 - סוף מלחמת העולם הראשונה. באותה עת, ראש צוררי היהודים, האדם שגרם לאסונם הגדול ביותר אי פעם בהיסטוריה, עוד היה חייל אלמוני, שהשתחרר זה עתה מהצבא הגרמני המובס. היא תגיע אליו, כשהוא עוד חלש ובודד, לפני שהקים את המפלגה הנאצית, לפני שהגיע לשלטון, לפני שהרג מיליונים והרס חצי עולם. היא תירה בו כדור אחד בודד, ישר בראש ותשנה את ההיסטוריה.

זה היה הרעיון מלכתחילה. ושנים ארוכות של עבודה קשה, לילות ללא שינה, ואפילו הזכיה בפרס נובל לפיסיקה לפני זמן קצר, כל אלה לא שינוהו. בהיכנסה למכונת הזמן פרי יצירתה, עמד הרעיון הזה ורק הוא, במרכז מעייניה. עדן עמדה להשיג סוף כל סוף את שלה.

בקור רוח, בלי שום היסוס חשש או חרטה, היא הביטה במחוונים המכויילים לשנת 1918 ולחצה על כפתור ההפעלה.

 

ברחובותיה הקפואים של מינכן כשל לאיטו חייל גרמני משוחרר, סמל לשעבר. הוא היה שיכור כלוט ולא הבחין כלל בדמותה של האשה שהתממשה לפתע, לפניו. עדן לא המתינה ולו רגע קל אחד. כל הנתונים היו בידיה משכבר. היא ידעה בדיוק מי האיש. מראש היא כיוונה את בואה, בדיוק לכאן, ברגע ספציפי ייחודי זה. בהחלטיות, פרי מחשבה בת יותר מעשור שנים, היא לחצה על הדק אקדחה.

לעולם לא ימותו עוד מעל מליון יהודים בשואה הנוראה. וגם העולם כולו לא ייאלץ להתנסות בשנת הסבל ההרס והחורבן, שנת 1938, שנת מלחמת העולם השניה, ולנסות לשקם את שהרס הנס דיטריך, הצורר הנאצי יימח שמו.

 

עדן וידאה שהאיש אותו באה להרוג הוא אכן זה המוטל לרגליה וכי לא עשתה איזושהיא טעות איומה. היא גם וידאה שוב, שהוא אכן מת וההסטוריה כבר לא תשוב להיות כפי שהיתה. ואז היא לחצה על כפתור החזרה.

 

אין חלל ריק בהסטוריה. קו הזמן המקורי אכן נמחק עם מותו המוקדם של הנס דיטריך. אבל ברחוב סמוך, באותה מינכן, כשל בדיוק באותה עת, רב"ט אדולף היטלר, כשהוא שיכור כלוט. עובר אורח, שמדיו של החייל המשוחרר עוררו בו נימה פטריוטית כלשהיא, עצר, הרים אותו על רגליו והכניסו למרתף הבירה הסמוך, למען ייחם לו מעט. המפלגה הנאצית תוקם אמנם מעט יותר מאוחר וגם מלחמת העולם השניה תחל ב – 1939 ולא ב – 1938, אבל תוצאותיה תהיינה הרבה יותר נוראות.

ובשנת 2030, עדן לא תכיר כלל את השם הנס דיטריך. השם שינקר במוחה של זוכת פרס נובל לפיסיקה יהיה אדולף היטלר והיא תזכור את ששת המליונים כשתלחץ על ההדק במינכן של 1918.

 

וטר"ש גונתר שולץ………

 

 

ס ו ף

חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  ללא תגובות הרוע האנושי לא נמחק-רק מתחלף / גלי צבי-ויס 15/12/2006
  ללא תגובות טעות לעולם חוזרת... / תמנע קורץ 16/12/2006
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית