אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 188 יוצרים
חיפוש
זכר
עו"ד וסופר. שני ספרים שלו שיצאו לאור: "נקמה" (הוצאת בר - תמוז) - רומן מלחמה על רקע מאבק המחתרת העברית בארץ ישראל בבריטים ובערבים והמאמץ המדיני להקמת מדינת ישראל. "מסע במרחבי הזמן" (הוצאת אורעם) - מדע בדיוני. כמו כן, יצאו לאור על במות שונות ("מעריב", "מעריב לנוער", "הארץ שלנו", "קוסמוס - המבחר של אסימוב" ועתוני סטודנטים שונים) כמה עשרות סיפורים קצרים שלו, מהם מדע בדיוני, פנטזיה ועוד.
תאריך כניסה אחרון:
28/03/2018 08:11:24

נושא: כתב ניטשה.

 
העלתה לדיון:
נורית ליברמן.

 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
קרבת דם - עמירם פאל סיפורים (12/12/2006-23:38) 335 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירה

ק   ר   ב   ת       ד   ם   /   עמירם פאל

 

            הם הלכו להם לאיטם בסמטאות העיר, מתעלמים לחלוטין מכל הסובב אותם. מפעם לפעם היה אחד מהם כושל ארצה והשני מקימו מיד ומעודדו להמשיך בדרכם. מהילוכם הכושל, מהישענותם זה על זה, מהדרך המתפתלת שבה עברו לכל אורך מורד ההר ובעיקר מקולות השירה העזים שבקעו מגרונם, מכל אלה יכול היה מסתכל מקרי להסיק בקלות יתרה כי השניים היו שיכורים כלוט.  
           אולם שום מסתכל מקרי לא היה שם מפאת השעה המאוחרת וגם עובדה נוספת לא הייתה נכונה – אחד מהשניים לא היה שיכור, על כל פנים, לא שיכור כלוט. היה זה הצעיר שבהם. הוא שהנחה את דודו הזקן והמזימה ששכנה בלבו מנעתהו מלהניח לאדי היין להשתלט על מוחו.

            לדוד היה מרתף בביתו, מרתף בצורת מבוך, שזכה רק פעם בשנה לביקורם של בני אדם כלשהם. במרתף זה הכין האחיין מבעוד יום את כל הדרוש – מים, מלט, לבנים וכלי בניה שונים. מזימתו הייתה ברורה – לשכר את הדוד עדלאידע, לדחפו לפינת הכוך במרתף ולסתום את הכוך בכלים ובחומרים המוכנים. הדוד העשיר כבר כתב את צוואתו בה הוא הוריש לאחיינו, שאר בשרו היחיד, את כל רכושו ולאחיין אצה השעה וההזדמנות לכך ניתנה.                                                                    

            בהגיעם למקום ביצוע הרצח דחף האחיין – הרוצח את דודו אל תוך הכוך. בשארית כוחותיו, בעוד אדי היין משתלטים עליו יותר ויותר, הוא החל לבנות את הקיר שיחסום את דרך הדוד לחירות, הקיר שיביאהו לעושר.

            הרוצח מרח בקפידה את כף המלט האחרונה. כל שכבות המלט הקודמות כבר התייבשו. הוא פנה בעליזות החוצה, כאשר נוכח לפתע מה עשה. קירות הכוך האפל סגרו עליו מכל עבר, החומה שבנה כבר הספיקה להתייבש ומעברה השני הפיג הדוד השיכור את יינו, בשינה עריבה.

 

 

ס   ו  ף

 

חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  ללא תגובות בומרנג / גלי צבי-ויס 13/12/2006
  ללא תגובות קרבת דם / חנה הילמן 13/12/2006
  ללא תגובות הכל חוזר אליך... / תמנע קורץ 16/12/2006
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית