אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 126 יוצרים
חיפוש
זכר
עו"ד וסופר. שני ספרים שלו שיצאו לאור: "נקמה" (הוצאת בר - תמוז) - רומן מלחמה על רקע מאבק המחתרת העברית בארץ ישראל בבריטים ובערבים והמאמץ המדיני להקמת מדינת ישראל. "מסע במרחבי הזמן" (הוצאת אורעם) - מדע בדיוני. כמו כן, יצאו לאור על במות שונות ("מעריב", "מעריב לנוער", "הארץ שלנו", "קוסמוס - המבחר של אסימוב" ועתוני סטודנטים שונים) כמה עשרות סיפורים קצרים שלו, מהם מדע בדיוני, פנטזיה ועוד.
תאריך כניסה אחרון:
28/03/2018 08:11:24

נושא: כתב ניטשה.

 
העלתה לדיון:
נורית ליברמן.

 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
מחשבים - עמירם פאל סיפורים (5/12/2006-10:43) 368 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירה

מ ח ש ב י ם / עמירם פאל

 

 

הנער היה מבריק. אביו לא מצא כל מילה אחרת שתהא חזקה דיה לתיאור יכולתו. ודעתו זו של האב לא הייתה סתם דעה סובייקטיבית רגילה של הורה גאה. זו הייתה, בפירוש, האמת לאמיתה.

אבל עם כל הברק הזה שלו, ברק שהמשפחה כבר הורגלה בו זה מכבר, בהמצאתו החדשה התעלה הנער אפילו על עצמו. המחשב הביולוגי המיוחד במינו שהוא יצר, היה משהו שונה לגמרי, מהפכה של ממש. ההמצאה החדשה שלו לא הייתה סתם עוד המצאה מן הישוב שכל נער גאון ממוצע צפוי להמציא. הפעם דובר במשהו אחר לגמרי. הפעם היה מעורב כאן גם כסף, הרבה כסף.

המחשב הביולוגי שהנער המציא, חי ופעל בשני מצבים שונים לחלוטין זה מזה. בכך הייתה טמונה הגאוניות שבהמצאה. כאן היה מונח הכסף הרב שהיא תביא עמה למשפחה כולה.

הייתה הפאזה שהנער כינה "ריבוי עצמאי טיפשי". במצב זה המחשב הפעיל 10% בלבד ממוחו. הוא לא ידע על קיומם של אדוניו והיה מרוכז בעצמו ובצרכיו בלבד. הוא חשב אך ורק על אכילה והתרבות. כל מעשיו נועדו להבטיח את שני אלה בלבד.

פאזה זו הייתה אידיאלית עבור מלאי מחשבים בלתי פעילים. ניתן היה לאחסנם בטבע ללא כל השקעה מיוחדת. המלאי ידע לדאוג לעצמו ואף להתרבות, ובמהירות. די היה לשים שני דגמים על כוכב לכת בעל תנאים מתאימים, ותוך זמן קצר להדהים קיבלת מיליארדים של פרטים.

אתה יוצא למסע קצרצר לבירת העולם לרשום שם את המצאתו של בנך, וכשאתה חוזר, סרט הייצור הטבעי שלך, שפעל כל אותו זמן לבדו, כבר ייצר עבורך את כל מה שתצטרך ושתוכל למכור באלפי השנים הבאות.

ואת כל אלה יעשה המלאי הזה רק אצל היצרן יודע הסוד.

סמוך לפני המכירה יוכנס המחשב למצב השני שלו, מצב "עקרות צייתנית חכמה", בו מופעלים כל הכישורים האחרים החבויים במוחו. זה יהיה המצב היחיד בו יכירו אותו הלקוחות. הוא ינהג במצב זה ככל מחשב. הוא יכיר את מפעיליו ויציית לפקודותיהם בשלמות. הלקוח יקבל אך ורק את אשר שילם עבורו - מחשב פשוט, זול וחכם, בלי שום גימיקים נוספים. המשפחה הרי לא תוכל להיבנות ממחשב הממשיך להתרבות גם אצל הקונים. הם עוד עלולים להפוך אף למתחרים.

היה ברור שרק בבירת היקום אפשר לרשום את הפטנט על הרעיון החד פעמי הזה, לא בפרובינציות בהן גרה המשפחה. האב לקח עמו לפיכך את הבן למסע הארוך.
הם יצאו לדרך לפני כמאתיים אלף שנים, שנות ארץ כמובן. מאחוריהם על כוכב הלכת הקטן בו אנו חיים הם השאירו שני דגמים של ההמצאה החדשה, שני דגמים של המחשב הביולוגי החדש. מבחינתם, הם נעדרו מכאן זמן קצר ביותר, אבל עבורנו זה היה זמן ארוך מספיק. כשיחזרו השניים לכדור הארץ כבר יהיה להם מלאי של כשישה מיליארד מחשבים שכאלה, מוכנים למכירה. אנחנו התרבינו בינתיים מאותו זוג ראשון, בדיוק לפי התוכנית.

 

ס  ו  ף

חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  פתח תגובות לשכתב את הבריאה. מצוין. מדע בידיוני לייט - כמו שצריך. / תמנע קורץ 10/12/2006 [ מס' תגובות : 1]
    תודה / עמירם פאל 10/12/2006
  פתח תגובות ועוד משהו... / תמנע קורץ 10/12/2006 [ מס' תגובות : 2]
    קראתי והגבתי בהנאה, קודם לסיפור ואחר כך גם לשיר. / עמירם פאל 10/12/2006
    הי עמירם.... / תמנע קורץ 10/12/2006
  ללא תגובות בידיוני ומעלה נקודות מעניינות על העתיד / אביב וסתיו 5/12/2006
  פתח תגובות סיפור עם מסר / גלי צבי-ויס 5/12/2006 [ מס' תגובות : 2]
    תודה / עמירם פאל 5/12/2006
    / גלי צבי-ויס 5/12/2006
  ללא תגובות סיפור הזוי לגמרי / חנה הילמן 5/12/2006
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית