חזרה לדף הראשי

שם משתמש:

סיסמא:
פולניה עוצמת עיניים - מתחרה11501

סיפור קצר (19/08/2006 09:16:55)

ציון כולל ליצירה: 2

הסיפור שלנו מתחיל במדבר, בימים אחרים ורחוקים עד מאד. אז רעש המטוסים היה רק באימונים וטקסים בשיגרה של מדבר. בבסיס היו מקרינים פעמיים בשבוע 'אהבה בשחקים' אני הייתי פקידה חפ"שית ונחמן (כולם קראו לו ביגמן) היה טייס קרבי.

..

הכרתי אותו ואת חברו הטוב גוצמן (מוטי) , במסיבת - בריכה בסגנון שנות ה-80 הקלילות , באחת מהשבתות שנשארנו בבסיס. ומאז היינו יוצאים לבלות עם עוד כמה חברה מהבסיס גם בחופשות, בלב הביצה התל-אביבית התובענית בסטייל.

..

גוצמן, שהיה נמוך קרח וממושקף, אהב לבוא אלי למשרד ולעקוץ אותי בבדיחות קרש, מהסוג של: "למה פולניה עוצמת עיניים בזמן הזיון ? ... כדי לא לראות מישהו אחר נהנה." ואני הייתי עונה לו בחיוך - מחוק מהסוג הפולני: "אולי הקרחת שלך מסנוורת אותה ! " אחרי כמה בדיחות שכאלה היינו הולכים יחד לארוחת צהריים : שמן - טיגון ותוספות , ולסיום תפוח רקוב.

..

ביגמן, היה גבר שונה מכולם. איזה כולם? שונה מכל שאר הגברים שהכרתי מעולם, מכל הבחינות. גבוה, רזה עם כתפיים רחבות, חיוך מקסים ועיניים... עיניים שגרמו לי להסמיק בשניות. הוא אהב לצלם את החולות , היה אומר שאיוושת הרוח בחולות היא מעשה אהבה אלוהי. הוא נתן לי כמה צילומי חולות מדהימים המקשטים לי את הקירות עד היום. לפעמים יש לי הרגשה שהחולות מהתמונות מתפזרים על כל החדר כמבקשים איוושה.

..

ערב אחד בשלהי הקיץ המדברי, ביגמן הזמין אותי לגג בניין - קצינים שם חיכתה לי הפתעה שאזכור כל החיים.

..

את הגג הקיפה שקיעה מהממת, בגווני בורדו כתום אדום והחמה גדולה - עגולה כמו ציור של אלוהים מעל גבעות החול. על הגג מחצלת וסביבה פזורות שלהבות - קטנות- מרקדות במעגל. במרכז הכריות ניצב בקבוק יין אדום (קיאנטי משובח) וחבילת שוקולדים בצורת לב -אדום, אווירה של קסם מהפנט.

..

ביגמן ואני שקענו בשיחה קלילה, מחובקים בין כריות ושקיעה, ומבטים של סוד בין לגימה להסמקה...

..

ואז הוא התוודה והסביר את פשר ההפתעה.

..

הסתבר שגוצמן נכנס יום אחד למשרדי וראה אותי קוראת את הספר ' האדם מחפש משמעות' של ויקטור פרנקל. זה הצחיק אותו שחפ"שית כמוני קוראת על משמעות החיים. הוא סיפר על זה לביגמן שהחליט לעשות איתו התערבות ואמר שהוא משוכנע שמנת המשכל שלי גבוהה יותר משל גוצמן. גוצמן התעצבן אך נענה להתערבות. וכך הלכו השניים לשלוף עלי מידע במנהלה להפתעתם ותדהמתם, הסתבר שהקב"א שלי גבוהה משל שניהם (56).

..

גוצמן הפסיד בפרצוף חמוץ מאד , קנה שוקולדים ויין משובח ביותר. ואני וביגמן חגגנו על הגג , ואפילו התנשקנו עד עלות השחר (אני בעיניים עצומות והוא בידיים מנווטות). האמת היא ששנינו כבר רצינו לעשות יותר, אבל חששנו שמישהו יקלוט אותנו מגבוה ... בפטרול של מסוק. אחר כך הוא היה צוחק איתי, שאם לא הייתי כל כך פולניה - עוצמת - עיניים  - אולי הייתי נהיית טייסת ... 

..

בסופו של אותו שבוע נעשינו זוג קבוע. ירדנו לאילת על אופנוע כבד, חוצים את מהירות הרוח. שם באוהל האינטימי על שפת הים - סוף עשינו אהבה כמו הרוח בחולות,  אבל יותר כמו סופה...

..

היתה זו התקופה היפה בחיי, אהבה ראשונה גדולה מהחיים ומצב - רוח מהסרטים ( של שנות ה -80).

.....

שנים רבות חלפו ועדיין המשכתי להיזכר בביגמן , במיוחד בשתי העיניים... עיניים שגרמו לי להסמיק בשניות . אפילו עכשיו שהסיפור נכתב... ובכל פעם שאני צופה בשקיעה או בצילומי החולות הפזורים לי על הקירות.

 

                                       ________

                                          _____

                                             __

חזרה

תגובות

1.    כתיבה קולחת [ציון: 3]

   מתחרה03301   21/08/2006

2.    ככה ככה ולא עומד בנתונים של התחרות [ציון: 2]

   מתחרה10001   27/08/2006

3.    פשוט לא מעניין וגם מתאמץ מדיי... [ציון: 1]

   מתחרה13401   27/08/2006