מתחרה10001 / יופי של חשיבה! [ 25/08/2006 18:33:55 ]

ציון: 4

מרגיז אותי לראות שסיפור כמו שלך נותר ללא ניקוד בעוד שסיפורים אחרים קיבלו ניקוד כלשהו.

הרשי לי אם כן להיות הראשונה המנקדת את סיפורך, אבל גם אעיר כמה הערות:

בסיפור ישנם כמה משפטים די מסובכים בגלל פיסוק לא נכון. אני יכולה לנחש איך חשבת בעת הכתיבה אבל זה לא מספיק לי בתחרות. פה זה היה צריך לעבור עריכה נוספת.

לדוגמה:

'הצעתי לעצמי להיות פתוחה ולשנות התייחסות, לבחור את המבט, והרשיתי לעצמי לשאת את המחשבה שאני נותנת, גם כקבצנית נותנת, מעניקה את האפשרות לתת מבלי רצון לקבל בתמורה, מזמנת מצב להתגברות על האנוכיות'

המחשבה הנהדרת, של נתינה כאמצעי להתגברות על אנוכיות של האדם, נעלמת קמעה בגלל הפיסוק. אפשר היה למשל לקצר את המשפטים.

הנה עוד דוגמא למחשבה שגם היא נעלמת קמעה, ושוב בגלל פיסוק:

 '... העיניים נוצצות, חושבת שהמבט אינו מתאים למקבץ נדבות, אין בי הרגשת מסכנות. מנסה להעלות מחשבות מעציבות, להרף עולה זיכרון שמעביר צל במבט ומיד חולף, נשארתי עם הרהור שיהיה אשר יהיה'.

המחשבה  'שהמבט אינו מתאים למקבץ נדבות', שישנו איזה מבט מיוחד לקבצן ושהמבט הזה חייב להיות אומלל, בלי ניצוץ בעיניים...והפתרון של הדמות בסיפור איך להעלות את המבט הזה - מצא חן בעיניי. חבל לי רק שלא המשכת עוד קצת בתיאור 'הפתרון' ולמה החלטת שהדמות תחשוב: 'שיהיה אשר יהיה'.  ומבלי לחשוב הרבה,  היא שמה עליה משקפי שמש ובכך מכסה על הניצוצות. היא היתה יכולה 'לעבור' (PASSING) אפילו כעיוורת, ופגם זה היה יכול לעזור לה להיות קבצנית 'אמיתית', כפי שהאחרים חושבים שקבצנית אמורה להיות.

ואני ממשיכה לקרוא בסיפור שלך ונהנית מהמחשבות העמוקות שאת מספרת פה. אין לי מושג אם חשבת עליהן לפני כן, או שהן פשוט יצאו מתוכך תוך כדי כתיבה.

הנה לך עוד מחשבה שעלתה בסיפור:

'ההתרשמות שלי שרובם ברגע שנפגשים מבטינו, נכנסים למאבק ונותנים מתוך הכרעה אחרי וויכוח פנימי, כשהרחמים מנצחים התנגדויות. זה בלט במיוחד באלה שעברו ללא התייחסות כשעיניהם משנות כוון- פנימה לתוך עצמם אך אח"כ חזרו ונתנו.'

(על הנושאים העולים פה הייתי יכולה לכתוב ספרים שלמים!)

אני מנקדת את הסיפור בניקוד המקסימלי למרות העריכה, שלדעתי חייבת להיעשות, ולמרות שלא כתבת 2500 מילים כפי שדרוש בסיפור ארוך, פשוט משום שהוא מכיל בתוכו הרבה דברים הנובעים מחשיבה ומאתגרים אותי כקוראת להשתמש בתאים האפורים שלי.

בהצלחהסגור חלון